Využití betaglukanu pro regeneraci pleti v létě

Léto je krásné, ale také plné nástrah. Poradíme, jak může betaglukan pomoci, abyste si mohli užít toto období a zmírnili jeho negativní vlivy na pleť. Regenerace pleti představuje jednu z možností využití betaglukanu.

Vliv betaglukanu na pleť

Vědci již dříve zjistili, že betaglukan má prospěšný vliv na pleť. V létě oceníme především jeho regenerační působení, což se může projevit při ochraně před spálením sluncem, ale také třeba v případě poštípání hmyzem.

Betaglukany a sluneční záření

Nadměrné UV záření patří mezi faktory, které přispívají k zánětlivým reakcím, poškození DNA, stárnutí a fotokarcinogenezi. Vědci zjistili, že antioxidanty mohou blokovat UV záření a posilovat protizánětlivé účinky a omezovat projevy stárnutí.
Přípravky s betaglukanem se dodávají pleti vlhkost a dokonce jsou srovnávány s ohledem na vypínání pokožky s kyselinou hyaluronovou. Studie ukazují, že tyto látky snižují výskyt otoků, ekzémů a popálenin, což je možné výborně využít právě v létě při ochraně pokožky během slunění. Pokožka dobře udržuje vlhkost a kožní bariéra je posílená. Lépe se regeneruje.


Regenerace pleti pomocí betaglukanu

Konzumace betaglukanu vypadá jako vhodné řešení pro osoby, které mají drsnou, suchou pokožku, což je obzvláště v letních měsících velmi častým jevem. Při narušené kožní bariéře mohou do kožní bariéry pronikat patogeny (mohou pak vyvolat infekce), vzniká dermatitida, ekzémy. Tím, že pečuje o kožní bariéru, chrání pokožku. Vědci zjistili, že betaglukan může bránit tvorbě melaninu, podporovat biosyntézu kožní buňky a kolagenu a zároveň pečovat o spálenou pokožku, kterou způsobilo nadměrné sluneční záření.

Protože betaglukan vyniká antioxidačními vlastnostmi, přispívá nejen k omezení stárnutí, ale také k ochraně proti slunečnímu záření.

V letních měsících také přibývá útoků bodavého hmyzu. Protože betaglukan přispívá ke stimulaci makrofágů, které se pak snaží potlačit patogeny, pomáhá s obranou proti infekcím. Kromě toho povzbuzují i jiné imunitní buňky k napadání patogenů. Betaglukan také napomáhá k lepšímu zvládání alergických reakcí. Pro tento účel se doporučuje začít s konzumací betaglukanu zhruba měsíc až dva před sezónou.

Pro naše kraje představují nejpřirozenější zdroj kvasinky Sacharomyces cerevisia, ze kterých se získává přírodní ß-1,3/1,6 D-glukan. Betaglukanem se nedá předávkovat a nemá vedlejší účinky.

Vyzkoušeli jste už betaglukan v letních měsících? Jak se vedlo vaší pokožce? Podělte se o zkušenosti v komentářích pod článkem.

Zdroj:
Shawn M Talbott, Julie A Talbott, […], and Elaine Dingler. β‐Glucan supplementation, allergy symptoms, and quality of life in self‐described ragweed allergy sufferers. Dostupné z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3951572/
Bin Du, Zhaoxiang Bian and Baojun Xu. Skin Health Promotion Effects of Natural Beta-Glucan Derived from Cereals and Microorganisms: A Review. Dostupné z https://www.academia.edu/10663288/Skin_Health_Promotion_Effects_of_Natural_Beta_Glucan_Derived_from_Cereals_and_Microorganisms_A_Review

Jak vybrat kvalitní betaglukan