Negativní emoce mají vliv na imunitní systém, zjistila studie. Jak ho naopak posílit?

Negativní emoce

Podle výzkumu z roku 2018 ovlivňují negativní emoce a myšlenky imunitní systém a spouštějí v organismu zánětlivé procesy. Jaké emoce jsou pro obranyschopnost nejvíce destruktivní? A jak naopak udržovat tělo i mysl co nejvíce v harmonii?

Zdravá střeva jsou pro imunitní systém klíčová. Jak je podpořit?

Imunitní systém

S přicházejícím podzimem stoupá počet nachlazení, chřipek a dalších infekčních onemocnění, a tak nejspíš hledáte způsob, jak jim předejít. Zaměřte se na střeva, centrum imunitního systému. Co pro svůj střevní mikrobiom můžete udělat?

Betaglukan pomáhá při léčbě kožních onemocnění, ukázaly studie

Betaglukan a kožní onemocnění

Betaglukany, které se běžně vyskytují v buněčných stěnách kvasinek, obilovin a hub, jsou skvělým prostředkem pro podporu imunity a pomáhají v boji s řadou zdravotních obtíží. V nových studiích vědci zjistili, že betaglukany mají své využití i při léčbě kožních onemocnění.

Funguje suplementace betaglukany proti stresu? Studie přinášejí pozitivní zprávy

Betaglukan proti stresu

Pro velkou část populace vyspělých zemí je stres součástí každodenního života. Co když se ale dlouhodobý vnitřní boj s vnějším napětím odrazí na zdraví a negativně ovlivní chod imunitního systému? Studie ukazují, že betaglukan může v kombinaci s dalšími látkami od potíží účinně ulevit.

Betaglukan a zdraví střev: Může doplněk stravy pomoci s trávením?

Betaglukan a zdraví střev

Hledáte přírodní doplněk stravy, který optimalizuje zdraví střev a harmonizuje trávení? Vaší pozornosti by neměly uniknout betaglukany, látky, které se přirozeně nacházejí v některých druzích obilovin, hub, kvasinek a mořských řas. Jakým způsobem betaglukany podporují trávicí trakt?

Betaglukan a sport: Přírodní polysacharid pomáhá závodníky udržet ve formě

Nejen běžní smrtelníci, ale i profesionální sportovci se, možná překvapivě, potýkají s řadou zdravotních obtíží. Některé světoznámé sportovní hvězdy veřejně promluvily o fyzickém vyhoření nebo vážných depresích, které negativně ovlivnily jejich slibnou kariéru. Na zvýšené nároky na regeneraci svalů a fyzickou kondici však příroda vymyslela řešení – suplementaci betaglukany. A nejnovější výzkumy jejich benefity jen potvrzují.

Betaglukany v obilí: Krok vpřed pro zdravé srdce

Zdravé srdce

Betaglukan je druh rozpustné vlákniny a nachází se v buněčných stěnách některých rostlin. Díky konzumaci kvalitního betaglukanu získáváme řadu zdravotních benefitů. Vědci z Univerzity v Queenslandu nedávno zjistili, že pravidelné užívání betaglukanů získaných z ovsa a ječmene má potenciál snižovat riziko srdečních onemocnění.

Jaké je optimální dávkování betaglukanu, abyste z něj vytěžili maximum?

Dávkování betaglukanu

Betaglukany jsou oblíbenými doplňky stravy zejména pro podporu imunitního systému, pro léčbu nachlazení a chorob virového nebo bakteriálního původu, ale dají se využít také jako podpůrná léčba nádorových onemocnění. Jakou dávku betaglukanu brát, abyste ze zdraví prospěšných látek, které obsahují, benefitovali co nejvíce?

Máte chřipku? Zakousněte tohle ovoce a uleví se vám

Chřipka a betaglukan

Chřipka na nás každoročně útočí hlavně v zimních měsících. Dráždivý kašel, horečka a pocit, že vás bolí celé tělo, není rozhodně nic příjemného. Příroda má však na tyto symptomy vlastní léčbu. A možná vás překvapí, že ji máte běžně k dispozici ve svojí kuchyni. Které druhy ovoce vám pomůžou vypořádat se s chřipkou?