Betaglukan a sport: Přírodní polysacharid pomáhá závodníky udržet ve formě

Nejen běžní smrtelníci, ale i profesionální sportovci se, možná překvapivě, potýkají s řadou zdravotních obtíží. Některé světoznámé sportovní hvězdy veřejně promluvily o fyzickém vyhoření nebo vážných depresích, které negativně ovlivnily jejich slibnou kariéru. Na zvýšené nároky na regeneraci svalů a fyzickou kondici však příroda vymyslela řešení – suplementaci betaglukany. A nejnovější výzkumy jejich benefity jen potvrzují.

Betaglukany v obilí: Krok vpřed pro zdravé srdce

Zdravé srdce

Betaglukan je druh rozpustné vlákniny a nachází se v buněčných stěnách některých rostlin. Díky konzumaci kvalitního betaglukanu získáváme řadu zdravotních benefitů. Vědci z Univerzity v Queenslandu nedávno zjistili, že pravidelné užívání betaglukanů získaných z ovsa a ječmene má potenciál snižovat riziko srdečních onemocnění.

Jaké je optimální dávkování betaglukanu, abyste z něj vytěžili maximum?

Dávkování betaglukanu

Betaglukany jsou oblíbenými doplňky stravy zejména pro podporu imunitního systému, pro léčbu nachlazení a chorob virového nebo bakteriálního původu, ale dají se využít také jako podpůrná léčba nádorových onemocnění. Jakou dávku betaglukanu brát, abyste ze zdraví prospěšných látek, které obsahují, benefitovali co nejvíce?

Máte chřipku? Zakousněte tohle ovoce a uleví se vám

Chřipka a betaglukan

Chřipka na nás každoročně útočí hlavně v zimních měsících. Dráždivý kašel, horečka a pocit, že vás bolí celé tělo, není rozhodně nic příjemného. Příroda má však na tyto symptomy vlastní léčbu. A možná vás překvapí, že ji máte běžně k dispozici ve svojí kuchyni. Které druhy ovoce vám pomůžou vypořádat se s chřipkou?

Do Nového roku zdravěji: Tipy na novoroční předsevzetí, která vydrží až do prosince

Novoroční předsevzetí

Nový rok je tu a s ním i známý nával k energie k tomu, dělat některé věci lépe než v tom předchozím. Máte v plánu stanovit si také letos novoroční předsevzetí? A co kdyby se z nich stal celoroční životní styl? Inspirujte se tipy, jak žít zdravěji, a hlavně jak si zdraví udržet co nejdéle.

Je vaše dítě často nemocné? Vyzkoušejte tipy na podporu imunity dětí

Imunita dětí

Sychravé podzimní počasí a nástup do školy a školy představují pro citlivý dětský organismus pořádnou zátěž. Jak se vyhnout častému marodění a přirozeně podpořit imunitu dětí? Zatočte s kolotočem rýmiček a viróz díky základním pravidlům a kvalitním doplňkům stravy.