Betaglukan pro děti pomůže s imunitou

dvě malé sestry stojí na louce

Obzvláště děti často trápí špatná imunita. Betaglukany jsou stále častěji skloňované, hlavně v souvislosti s posílením imunity. Hodí se betaglukan pro děti? Zcela určitě.

Betaglukany se přirozeně nacházejí ve stěnách buněk bakterií, obilovin (oves a ječmen), kvasinek a také hub. Zdroj má mírný vliv na výsledné vlastnosti. V našich končinách se poměrně osvědčil betaglukan z kvasinek. Aby betaglukan měl skutečný vliv na imunitní systém, je důležité, aby byl izolovaný a vyčištěný.

smějící se děti s dobrou imunitou

Betaglukany mohou prospět lidskému zdraví několika způsoby. U glukanů je důležitý původ a chemická čistota produktu (v ideálním případě nad 80 %). Prozatím bylo prokázáno, že ideální kombinací je betaglukan, resveratrol a vitamín C, protože tyto látky podporují vstřebatelnost a účinnost betaglukanu. Preventivně se berou menší dávky, při vzniku zdravotních problémů je vhodné brát vyšší dávku.

Posílení imunity pro děti

To, jak se děti budou vyrovnávat s nemocemi, může mít vliv na budoucí zdravotní stav v průběhu života. Hlavním problémem dětí je nedostatečná imunita. Pomalu si ji vytvářejí a velmi často mají sklony k různým nachlazením, angínám. Vůbec respirační nemoci jako takové jsou důvodem, proč děti stonají. K tomu se přidávají různé alergie a časté pokašlávání nebo rýmy. Proto má velký význam věnovat pozornost prevenci. Ať už je to dostatek pohybu, kvalitní strava nebo případně podpora v podobě doplňků stavy, kterými mohou být třeba právě betaglukany.

Jak vybrat kvalitní betaglukan

Betaglukan pro děti

Kromě toho, že betaglukany mohou podpořit dětský imunitní systém, prospívají dýchacím cestám. Hodí se tedy nejen pro prevenci, ale jako podpora při vyšším zatížení organismu. Byl zjištěn i přínos pro zdravé srdce. Je ideální zvolit čistě přírodní prostředek, protože pak je velmi šetrný a nezatěžuje tělo zbytečnými nebo škodlivými přísadami.

Betaglukany jsou vhodné pro děti, většinou se doporučují od tří let. Současně bývá doporučována nižší dávka než u dospělých. Důležité při výběru betaglukanu pro děti by mělo být především to, jestli je dostatečně kvalitní, tedy čistý. To, že je na výrobku napsáno „pro děti” nevyhnutně nemusí znamenat, že se také jedná o kvalitní a přínosný výrobek. Vyřešit situaci můžete například snadným rozpůlením rostlinné tobolky. Pokud si nebudete jisti, že chcete dát dítěti celou tobolku, jednoduše dostane polovinu kvalitního produktu. Hodit se bude i informace, že betaglukanem se nedá předávkovat.

Při zvažování konzumace je důležité vědět, že imunitní systém si nevytváří na betaglukany odolnost, dají se tedy užívat zcela podle potřeby. V případě prevence má smysl betaglukany „nasadit” se začátkem podzimu a brát je do jara. Dětský organismus se pak má možnost lépe vyrovnat se zátěžovým obdobím jako jsou chřipkové epidemie a podobně.

Dostávaly už vaše děti betaglukan? Preventivně nebo při nemoci? Podělte se v diskuzi pod článkem o vaše zkušenosti.