Jak poznat nejlepší betaglukan? Sledujte proces čištění

Doplňků stravy s betaglukany je na trhu celá řada. Tápete v nabídce? Přečtěte si, jak se v ní vyznat a jak vybrat takový betaglukan, který je skutečně kvalitní a do organismu se z něj vstřebá maximum prospěšných látek.

Betaglukany jsou přirozeně se vyskytující polysacharidy, které mají na náš organismus příznivý vliv. Kromě jiného podporují imunitní systém, posilují odolnost organismu, pomáhají při zánětlivých procesech, chrání sliznici tlustého střeva a slouží jako podpůrná léčba při chronických nebo civilizačních chorobách, jako je rakovina nebo cukrovka. Zároveň působí preventivně proti kardiovaskulárním onemocněním. Není však betaglukan jako betaglukan. Nejlepší betaglukan se vyznačuje vysokým faktorem čistoty.

Nejlepší betaglukan má vysokou čistotu

Když si vybíráte doplněk stravy s betaglukany, v první řadě by vás měla zajímat jeho čistota. Zjednodušeně řečeno platí, že čím je betaglukan čistší, tím je kvalitnější. Dokáže se snadněji navázat na receptory imunitních buněk a organismus ho bude schopný lépe zpracovat. 

Čistota betaglukanu se uvádí v procentech. Čím vyšší je procento čistoty, tím méně v produktu zůstává nečistot, které brání využitelnosti betaglukanu v organismu. Takže například Betaglukan s čistotou minimálně 80 % se dá považovat za velmi kvalitní doplněk stravy. Nejlepší betaglukan vysoké čistoty a kvality má své parametry doloženy certifikátem. 

Proces čištění je komplikovaný a finančně náročný, což se odráží i ve výsledné ceně produktu. Podezřele levné doplňky stravy s betaglukanem, navíc bez doložené certifikace byste raději neměli kupovat.

Betaglukan z přirozeného zdroje

Přirozenými zdroji betaglukanu jsou obiloviny, především oves a ječmen, medicinální houby (např. shitake, reishi nebo coriolus), kvasinky a mořské řasy. Aby však organismus byl schopný betaglukan využít, je nutné ho izolovat a nechat projít zmíněným procesem čištění. Jinými slovy, samotná konzumace potravin s obsahem betaglukanů bohužel nedocílí kýženého účinku této látky. 

Naopak existují látky, které vstřebatelnost a účinnost betaglukanu podporují. Jedná se především o resveratrol a vitamin C. Nejlepší betaglukan, resp. doplněk stravy s betaglukanem, by ideálně měl obsahovat i tyto dva mikronutrienty. Tak bude pro organismus prospěšnější než doplněk stravy pouze se samotným betaglukanem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *