S čím kombinovat betaglukany pro maximální posílení imunity? Vsaďte na tyto cenné látky

Chladná období vždy přímo vyzývají k tomu, aby se člověk připravil na posílení imunity proti virům. Nestačí pouze jedno opatření. Cesta k lepší imunitě je celým souborem kroků.

Posílení imunity přírodní cestou

Jako významnou posilu organismu a pomoc při infekcích  můžeme zvolit betaglukany. Jsou velmi přirozené a jako přírodní posílení imunity výbornou volbou. Jako podporu je při jejich konzumaci vhodné zvolit potraviny, které obsahují vitamín C, a také složku zvanou resveratrol, protože se pak lépe vstřebávají. Ostatně kvalitní produkty (doplňky stravy) už spojení s některou formou tohoto vitamínu a resveratrolu mají.

Vsaďte na vitamín C a vitamín D

Vitamín C chrání buňky, posiluje odolnost organismu. Mezi další možnosti zdrojů vitamínu C patří šípky, skvělý je rakytník, černý rybíz, listová zelenina, ale i třeba kiwi.

Pro podporu imunity je důležitý také vitamín D. Můžeme ho čerpat ze slunečních paprsků, ale také z vajec, ryb, vnitřností nebo třeba hovězího masa. Zdrojem jsou například i léčivé houby.

Medicinální houby

Posílení imunity přírodní cestou je třeba možné v duchu tradiční čínské medicíny. Ta využívá nejen na imunitu osvědčenou hlívu, ale i houby Reishi, Maitake, a také Cordyceps. Tyto houby jsou cenné nejen pro vitamín D, ale i betaglukany a další prospěšné složky.

Minerální látky

V souvislosti s posílením imunity proti virům bývají zmiňovány i minerální látky zinek a selen. Jsou totiž spojeny s významnými enzymatickými procesy v lidském těle. Selen najdeme ve vnitřnostech, para ořechách, vepřovém masu, sušeném česneku, nebo i v luštěninách. Zinek se ukrývá kromě luštěnin v celozrnných potravinách, hovězím masu, také v dýňových semínkách i mořských plodech. Přírodní posílení imunity je tak velmi snadné.

Nechte tělo prohřát

Tělu pomohou i některé potraviny, které mají prohřívací efekt. Řada z nich má i další pozitivní vliv. Patří sem třeba zázvor, křen, česnek, kteří mají dezinfekční schopnosti a jsou prevencí onemocnění. S těmito potravinami by se to ale nemělo přehánět. Stačí malé množství.

Poslouchejte své tělo

Nechte své tělo, aby vám řeklo, co potřebuje. Přepínání a množství stresu organismus vyčerpává, a ten je pak náchylný na nejrůznější onemocnění. Dopřejte mu dostatek relaxace, spánku, pohybu a nezapomínejte ani na mentální odpočinek. Na podporu imunity pomáhá i otužování.

Jak vybrat kvalitní betaglukan