Betaglukan pro kočky – i kočka potřebuje podpořit imunitu

spící kočka v náručí

Péče o zdraví je důležitá. Stejně jako se staráme o sebe, máme stále větší zájem dopřát to nejlepší i našim čtyřnohým přátelům. Betaglukan je pro kočky možností, jak jim dodat vitalitu.

Stimulování imunity zvířat

Betaglukan je komplexní přírodní polysacharid, bezpečný pro zvířata i lidi. Najdeme ho v houbách, kvasinkách a třeba také v ovsu nebo ječmeni.  Ostatně jednalo se právě o příslušníky zvířecí říše, na kterých byl tento produkt od druhé poloviny 20. století testován, než se začal využívat pro lidi. Také v případě zvířat, včetně koček, vyniká schopnost betaglukanu stimulovat imunitu. Hodí se pro dobu, kdy kočka potřebuje výraznější podporu. Můžeme si pod tím představit období, kdy je kočka březí, ale i při samotném porodu a v době krmení – laktace. Protože betaglukan podporuje psychickou i fyzickou odolnost, má smysl ho kočce nasadit, když je potřeba podpořit obranyschopnost kočky, při infekčních nemocích. S ohledem na vlastnosti betaglukanů se tyto látky využívají také na podporu léčby rakoviny.

ležící kočka a ruka, která drží kapsli s betaglukanem

Potravinové doplňky s betaglukanem se osvědčily jako podpora hojení poranění, ať už po operacích nebo při drobných zraněních. Když se užívá tento přípravek, je doba léčení kočky, případně její rekonvalescence mnohem rychlejší. Onemocnění má mírnější průběh. Podávání betaglukanu dává smysl také tehdy, když jsou koťata odstavována od matky, ale naopak i u starších koček, které potřebují podporu odolnosti.

Betaglukan pro kočky – dlouhodobě

Je důležité vědět, že betaglukany jsou bezpečné a nedá se jimi předávkovat. Proto má smysl je nasadit na podporu kondice a zdraví kočky i dlouhodobě. Preventivně se podávají menší dávky, v náročnější době (fyzicky, psychicky) kočky dostávají dávky vyšší.

Pokud si nejste jisti, jestli je betaglukan vhodný pro vaši kočku, můžete ještě vše prodiskutovat s veterinářem. Při výběru je důležité se orientovat podle kvality produktu. Velký význam má jeho čistota, pokud možno doložená certifikátem. Dobrou volbu představuje doplněk stravy s 80 % betaglukanu.

Pomohl betaglukan vyřešit nějaký zdravotní problém vaší kočky? Podělte se o zkušenosti v diskuzi pod článkem.

Jak vybrat kvalitní betaglukan