Betaglukan pro psy – přispěje k lepší imunitě zvířat a dodá jim vitalitu

olizující se pes

Chceme dobře pečovat o své zdraví, ale stejně důležité je pro nás i stav našich čtyřnohých přátel. Když máme doma psa, chceme, aby byl zdravý a vitální. Sílu mu mohou dodat betaglukany, což jsou přírodní polysacharidy, které prospívají nejen zvířatům, ale i lidem.

Betaglukany jsou rozpustnou vlákninou buněčných stěn obilovin, hub, kvasinek nebo také mořských řas. Bylo zjištěno, že tyto látky mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi, ale také mohou posílit imunitní systém a dokonce i působit jako prevence vzniku některých typů rakoviny. Pomáhají i udržovat stabilní hladinu cukru v krvi.

spokojený běžící pes

Betaglukany mají vliv na imunitní systém

Beta-glukan fungují tak, že pomáhají s aktivací makrofágů a mohou vyhledávat a vyloučit z těla cizí subjekty.
V posledních letech patří mezi glukany mezi velmi podrobně zkoumané imunomodulační látky. Za velmi účinné se považují betaglukany z kvasnic. Výzkumy bylo zjištěno, že tyto komponenty mají vliv na fungování imunitního systému. Když organismus může správně fungovat, lépe je pak schopen se bránit různým vlivům zvenčí, ať už jsou to bakterie, viry, parazité, nebo třeba plísňová onemocnění.

Betaglukany nejsou vhodné pouze pro člověka, díky nim prospívají lépe i domácí zvířata jako kočka, kůň a různá hospodářská zvířata. Betaglukany se dobře hodí i pro psy.

Jak vybrat kvalitní betaglukan

Betaglukany pomáhají psům i preventivně

Dají se využít nejen při infekčních onemocněních, ale také třeba na podporu hojení organismu po operacích. Když se nasadí betaglukany, je pak zvíře mnohem dříve v lepší kondici, lépe se léčí a zkracuje se doba rekonvalescence. Konzumací betaglukanů pak psi lépe prospívají. Tyto přírodní polysacharidy má smysl zařadit, i pokud zvíře prochází psychickou nebo fyzickou zátěží. To může nastat třeba v období zabřeznutí, ale také při porodu nebo laktaci.
Čas na betaglukan může přijít, i pokud máte staršího psa a chcete mu dodat lepší vitalitu a odolnost. V období, kdy jsou na zvíře kladeny vyšší nároky, jako jsou třeba nemoci nebo zvýšený stres a také například vyšší fyzická zátěž, je vhodné nasadit vyšší dávku.
Betaglukany se využívají i jako podpora při léčbě rakoviny.

Betaglukany mají smysl také jako prevence. Protože se jimi nelze předávkovat, hodí se pro zlepšení kondice a imunity psa dlouhodobá konzumace.

Pokud si nejste jisti s nasazením betaglukanů vašemu pejskovi, poraďte se s veterinářem. Stejně jako u krmiva, i v tomto případě je třeba dbát na kvalitu produktu, což záleží hlavně na jeho čistotě, ideálně 80 %. Co nejčistší betaglukan je nejúčinější.

Máte zkušenosti s betaglukany pro psa? Jak se vám osvědčily? Podělte se se zkušenostmi v diskuzi pod článkem.